Wirtualne Biuro Z_POLECENIA


wirtualne biuro a urząd skarbowy

Czym jest wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest usługą outsourcingową, która pozwala przedsiębiorcom na prowadzenie działalności, bez konieczności fizycznej obecności w danym miejscu.

Jak znaleźć zaufane biuro?

Wirtualne biuro może rozpocząć działalność dopiero po uzyskaniu wpisu do Rejestru.

Nasz numer ewidencyjny to RDST-2070. Aby uzyskać wpis do rejestru, należy spełnić wymóg "niekaralności".

Chcę zapoznać się z umową - gdzie ją znaleźć?

Wzór naszej umowy jest dostępny publicznie. Znajdą ją Państwo na ekranie prezentacji oferty, po wybraniu pakietu, przez kliknięcie udostępnionego w tym celu przycisku. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ uważamy, że transparentność ma kluczowy wpływ na udane relacje biznesowe.

Czy można zarejestrować firmę pod adresem wirtualnego biura?

Rejestracja firmy pod renomowanym adresem jest jeden z głównych atutów wirtualnego biura. Jest to doskonałe rozwiązanie np. w sytuacji gdy nie chcesz, bądź nie możesz zarejestrować działalności pod własnym adresem. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać zarówno przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność w ramach CEIDG, ale także i Ci, którzy są zobowiązani do wpisu do KRS.

Tytuł prawny do nieruchomości - czy spełnię wymóg podaczas rejestracji w CEIDG?

Jako przedsiębiorca musisz posiadać tytuł prawny do każdej nieruchomości, której adres zgłaszasz do CEIDG. Takiego dokumentu nie musisz dołączać do wniosku o wpis do CEIDG. O jego przedstawienie może Cię jednak poprosić minister właściwy do spraw gospodarki, prowadzący rejestr CEIDG. Urzędy muszą mieć pewność, że firma nie zarejestrowała się w miejscu, do którego nie ma żadnego prawa, dlatego podstawowymi dokumentami są umowa najmu biura lub umowa świadczenia usług.

Czy moje dane są bezpieczne?

Najłatwiej się o tym przekonać weryfikując, czy w pasku adresu przeglądarki widnieje zamknięta kłódka oraz prefiks https://.

Zamknięta kłódka to znak, że w danym momencie, twoje dane są chronione a bezpieczeństwo jest zapewnione przez protokół SSL.

SSL jest protokołem sieciowym który zapewnia bezpieczeństwo połączeń internetowych. Certyfikat SSL chroni transakcje i zabezpiecza dane takie jak dane osobowe, loginy czy hasła przesyłane przez naszą stronę WWW oraz pocztę elektroniczą.

Dodatkowo, technologie wykorzystywane do ochrony Twoich danych, uzyskały stosowną certyfikację w zakresie bezpieczeństwa informacji ISO 27701:2019.

Jesteśmy bezpośrednim abonentem naszych domen (Krajowy Rejestr Domen), co oznacza, że Twoje dane trafiają do nas bez zbędnych pośredników.

Poufność korespondencji - jak ją zapewniamy?

Otwarcie, skanowanie oraz wysyłka zaszyfrowanego skanu korespondencji, odbywa się każdorazowo tylko i wyłącznie na Twoje wyraźne życzenie. W przypadku braku takiej zgody, Twoja korespondencja będzie bezpiecznie oczekiwała na Twój odbiór w stanie niezmienionym (opakowanie korespondencji np. koperta lub paczka, może zostać dodatkowo oznakowane datą wpływu) od momentu w którym została nam dostarczona. Dodatkowo, klauzula poufności jest nieodłącznym elementem wpisanym w naszą umowę.

Koresponencję z administracją publiczą możesz prowadzić korzystając z usługi e-doręczenia.

Urząd Skarbowy - który?

Przede wszystkim, należy zaznaczyć, że żadne z postanowień naszych wewnętrznych regulacji, nie może ograniczać uprawnień Usługobiorcy w zakresie, którego nie dopuszczają powszechnie obowiązujące przepisy prawa.

Adres przechowywania dokumentacji rachunkowej

Usługobiorca powinien wskazać adres przechowywania dokumentacji rachunkowej zgodnie ze stanem faktycznym

Par. 5 ust. 8 Umowy z Usługobiorcą, ma zatem w głównej mierze charakter informacyjny - zgodnie z art. 51 ust. 2 ustawy Prawo przedsiębiorców: Za zgodą lub na wniosek przedsiębiorcy kontrolę przeprowadza się w miejscu przechowywania dokumentacji, w tym ksiąg podatkowych, innym niż siedziba lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej, jeżeli może to usprawnić prowadzenie kontroli.

Właściwy Urząd Skarbowy

Właściwość urzędu do celów VAT wynika z art. 17 par. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. 2023 poz. 511), zgodnie z którym, o ile ustawy podatkowe nie stanowią inaczej, właściwość miejscową organów podatkowych ustala się według miejsca zamieszkania albo adresu siedziby podatnika, płatnika, inkasenta.

Zmiana adresu głównego miejsca wykonywania działalności gospodarczej, nie musi oznaczać, konieczności zmiany wyboru właściwego Urzędu Skarbowego.

W przypadku, gdy chcesz wskazać adres naszego wirtualnego biura jako adres swojej siedziby, informujemy, iż Wirtualne Biuro Z_POLECENIA znajduje się we właściwości terytorialnej Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola.

Urząd Skarbowy Warszawa-Wola
ul. Powstańców Śląskich 2D
01-381 Warszawa