Poszukiwanie nowej siedziby

Mini obraz7
Rozpoczynając poszukiwanie nowej siedziby warto wziąć pod uwagę kilka czynników, która mogą nie wydawać się oczywiste na pierwszy rzut oka.
Rozpoczynając poszukiwanie nowej siedziby warto wziąć poduwagę kilka czynników, która mogą nie wydawać się oczywiste na pierwszy rzutoka. Zazwyczaj osoby prowadzące takie procesy biorą pod uwagę przede wszystkimaspekt finansowy (pod postacią wysokości czynszu za m2 najmowanej powierzchni)oraz aspekt lokalizacyjny (rozumiany zazwyczaj jako dostępność komunikacjimiejskiej). Powyższe czynniki uzupełniane są najczęściej poprzez parametrnowoczesności oraz klasy budynku.

Biorąc pod lupę finansowy wymiar najmu powierzchni biurowejnależy zwrócić uwagę na strukturę oferty Wynajmującego. Najpopularniejszym jejmodelem jest zaoferowanie czynszu nominalnego oraz zachęty w postaci zwolnień zczynszu. Z punktu widzenia budżetu Najemcy istotna może być indywidualnapreferencja w kwestii okresu, w którym zwolnienie to miałoby być wykorzystane.Należy również zwrócić uwagę na fakt, iż potencjalnie atrakcyjna stawka czynszuza m2 nie musi wcale oznaczać konkurencyjnej oferty w przypadku całościwydatków na najem. Rachunek całościowy zależny jest bowiem również od takichparametrów jak zajmowana powierzchnia, a zatem od efektywności budynku orazwielkości współczynnika powierzchni wspólnych.

W przypadku kwestii lokalizacyjnych istotnym jest przeanalizowanieich pod kątem przede wszystkim czasu dojazdu, niekoniecznie odległości. Należywewnętrznie ocenić, czy preferencją jest dojazd komunikacją publiczną dlapracowników, czy też możliwość sprawnego dotarcia gości lub klientów za pomocąsamochodu. Warto również zwrócić uwagę na niestandardowe rozwiązania oferowaneprzez Wynajmujących, takie jak parking naziemny dla gości z możliwością opłatygodzinowej oraz shuttle bus dla pracowników łączący nieruchomość z najbliższąstacją metra lub ważnym węzłem komunikacyjnym.

Załączniki

    Brak załączników

Słowa